Inwestowanie w fundusze – nie rób tego jeżeli chcesz być bogaty.

Większość ludzi nigdy nie będzie bogata. Będzie tak dlatego, że większość ludzi (klasa średnia) patrzy w co inwestują inni i inwestują w to samo. Inni nie są bogaci więc oni też nie będą. Klasa średnia nie jest bogata i jeżeli będziesz inwestował tak jak klasa średnia to statystycznie masz bardzo małe szanse na zostanie bogatym. Musisz zmienić swój sposób myślenia i podejście do inwestowania jeżeli chcesz odnieść finansowy sukces.

Najprawdopodobniej rodzina, znajomi, przyjaciele mówili Ci, żebyś chodził do szkoły, dobrze się uczył, znalazł dobrą pracę, oszczędzał pieniądze i inwestował w fundusze inwestycyjne. „Zacznij wcześnie i inwestuj na długoterminowy horyzont” – mówili. „Inwestuj część w fundusze akcyjne, część w obligacyjne i część w fundusze rynku pieniężnego żeby zdywersyfikować ryzyko” – brzmi znajomo? Ale wiesz co? Większość ludzi tak robi i pomimo tego klasa średnia pracuje do 65 roku życia albo nawet dłużej. Po czym przechodzą na emeryturę mało kiedy mając odłożone wystarczająco dużo pieniędzy.

Przejrzenie biografii najbogatszych ludzi szybko uświadomi ci, że nie zdobyli oni swoich majątków inwestując w fundusze. Nie zbili oni fortuny inwestując jak klasa średnia. W jednym z artykułów w „MoneySense Magazine” ujawniono wyniki badań z których wynika, że większość bogatych ludzi nie inwestuje w fundusze. Większość z nich inwestuje na własną rękę.

Jeżeli chcesz zostać wolnym finansowo to zacznij inwestować jak bogaci. Przeanalizuj ich metody i strategie. Najczęściej nie trzymają oni w tajemnicy na czym i jak zarobili pieniądze. Większość z nich napisała nawet o tym książki. Jeżeli nie masz czasu czy ochoty na czytanie książek rozważ udział w jakimś szkoleniu z tematyki zarabiania i inwestowania pieniędzy. Wiedza z dziedziny inwestowania pieniędzy jest tym co oddziela klasę średnią od bogatych. Bogaci wcale nie są mądrzejsi, ani nie mają więcej szczęścia niż inni. Większość finansowo wolnych ludzi kiedyś była biedna lub wywodziła się z klasy średniej. Poświęcenie trochę czasu na  zdobycie wiedzy z zarabiania pieniędzy zamiast na oglądanie telewizji jest tym co prędzej czy później doprowadzi cię do finansowej wolności.

pomnazanie-pieniedzy.pl

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: