3 wskazówki na temat zarządzania swoimi finansami

Każdy chciałby żyć wygodnie i być bogatym. Dlatego właśnie się przydają metody zarządzania swoim kapitałem. W tym artykule przedstawione są 3 z nich, które bardzo łatwo wprowadzić w życie.

Jest wiele powodów przez, które może nie dziać się najlepiej w naszych finansach powodujących, że zaczynamy szukać sposobów na zarobienie pieniędzy, czy jak oszczędzić większe kwoty. Może to np. być nasze nieprzygotowanie na niespodziewane wydatki, wydawanie więcej pieniędzy niż zarabiamy czy nieumiejętność ograniczania niepotrzebnych wydatków.

Poniżej scharakteryzowane są 3 wskazówki na temat zarządzania swoimi finansami, które mogą Ci się przydać.

1. Zapisuj i ułóż w kolejności wydatki, które masz w najbliższym czasie ponieść

Ważne tutaj jest, żeby „płacić sobie najpierw”, następnie dokonaj spłaty koniecznych wydatków, a dopiero później rozważ pozostałe rzeczy.

„Płać sobie najpierw” odkładając lub inwestując długoterminowo pewną kwotę pieniędzy. Następnie w grę wchodzą koszty związane z mieszkaniem, wyżywieniem, elektrycznością, wodą i ogrzewaniem. Na samym końcu dopiero bierz pod uwagę wydatki na inne rzeczy.

Pamiętaj także, żeby mieć w rezerwie pewną kwotę na tzw. nieprzewidziane wydatki.

2. Zapisuj nie tylko swoje wydatki, ale i przychody

Czasami może się zdarzyć tak, że suma twoich wydatków będzie większa od sumy przychodów. Najważniejszą rzeczą jest posegregowanie swoich wydatków od tych najważniejszych do najmniej ważnych i zapłacenie za te rzeczy, które są Ci niezbędne i dopiero później rozważenie wydatków na pozostałe rzeczy.

Jeżeli jakiś wydatek nie jest pilny to rozważ przeniesienie go na następny miesiąc. Jeżeli jednak nie wystarcza Ci na uregulowanie najbardziej niezbędnych wydatków to musisz znaleźć dodatkowe źródło dochodów.

3. Diabeł tkwi w szczegółach

Przyjrzyj się dokładnie swoim wydatkom. Czy są wśród nich markowe, reklamowane produkty, które można by zastąpić tańszymi? Możesz sobie myśleć, że takie drobnostki nie mają znaczenia. Jeżeli jednak kupujesz sporo takich rzeczy to po zastąpieniu ich może okazać się, że oszczędzasz sporo pieniędzy, które zasilą twój budżet.

Śledzenie swoich wydatków jest kluczowe. Miej zawsze na uwadze 3 powyższe wskazówki, a może okazać się, że zarządzanie swoimi finansami nie jest wcale takie trudne.

http://pomnazanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: