Pomysł na biznes – Jak zarobić duże pieniądze?

Najszybszym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy i staniem się bogatym nie są akcje ani nieruchomości. Najszybszym sposobem jest otworzenie i rozkręcenie biznesu, który będzie można sprzedać.

To co da ci zarobić duże pieniądze to wzrost wartości aktywów, czyli wzrost wartości twojego biznesu. Nie chodzi więc tutaj o to, żeby rozkręcić dowolny biznes.

Niektóre działalności przynoszą zyski, ale nie są nic warte. Żeby biznes uczynił Cię bogatym musi on być Coś wart dla kogoś innego.

Weźmy na przykład dentystę. Jego prywatny gabinet dentystyczny może przynosić mu duże dochody, ale nie jest on wart nic dla kogoś innego, kto nie jest dentystą.

Rozpoczęcie jakiegokolwiek biznesu nie jest z pewnością gwarancją na znalezienie patentu na zarobienie pieniędzy i  zbicia fortuny. Wręcz przeciwnie dla większości jest bardzo szybką drogą do porażki i straty wszystkiego na co pracowali przez całe życie.

Sekret polega na tym, że powinieneś zbudować taki biznes, który stanowi aktywo nadające się do sprzedaży. Na początku nie jest nawet ważne, żeby ten biznes przynosił zyski. Weźmy np. Amazon.com, które w początkowych latach mało kiedy przynosiło zysk, a w 2002 było wyceniane na 10-15 bilionów dolarów.

Żeby twój biznes można było sprzedać musi to być rodzaj działalności, który będzie funkcjonował bez twojego osobistego angażowania się w niego, a najlepiej bez jakiegokolwiek twojego udziału w nim.

Rozpoczynając swoją działalność musisz także cały czas myśleć o „strategii wyjścia” czyli jak ten biznes sprzedam. Sprzedać biznes trzeba wtedy kiedy się on bardzo dobrze kręci, bo wtedy jest nim duże zainteresowanie i można dostać najlepszą cenę. Nie należy czekać ze sprzedażą, aż będzie za późno i kiedy nie będzie innego wyjścia.

Oczywiście może się zdążyć tak, że biznes będzie prosperował tak dobrze, że nie będziesz chciał go sprzedawać. Jednak jeżeli od początku będziesz brał pod uwagę i budował go na sprzedaż to przynajmniej będziesz miał później wybór.

Do napisania artykułu wykorzystano książkę: „How to make money out of thin air” Brian Sher

http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: