Jak zostać milionerem dzięki 4 prostym krokom

Niektórzy znajdują rozwiązanie problemu zarabiania pieniędzy otwierając własne biznesy podczas gdy inni wspinają się po szczeblach korporacyjnej drabiny, żeby systematycznie zwiększać swoje dochody. Są także Ludzie, którzy zostali milionerami dzięki inwestowaniu na giełdzie, inwestowaniu w nieruchomości, pisaniu książek, stworzeniu oprogramowania czy stworzeniu nowego produktu i wprowadzeniu go na rynek. Lista możliwości jest nieograniczona. Prawda jest taka, że każdy może zostać milionerem. Nie potrzebujesz ogromnych pieniędzy, żeby zacząć. Jedyne co jest potrzebne to twoje zaangażowanie i  wytrwałość.

Jeżeli będziesz postępował zgodnie z 4 prostymi poniższymi krokami to twoje szanse na zostanie milionerem znacznie się zwiększają.

1. Zarabiaj więcej pieniędzy

Oprócz aktywnego dochodu czyli np. z pracy na etacie powinieneś znaleźć sposób na generowanie pasywnego dochodu. W przeciwieństwie do aktywnego dochodu pieniądze z dochodu pasywnego wpływają do twojej kieszeni bez konieczności twojego aktywnego udziału. Czynsz płacony przez najemców, dochód z marketingu internetowego, prowizja wypłacana ci przez wydawnictwo ze sprzedaży twoich książek, dochód generowany przez twoją stronę internetową to wszystko przykłady pasywnego dochodu.

2. Oszczędzaj pieniądze

Musisz wydawać o wiele mniej niż zarabiasz. Być może i bardzo przyjemnie jest być widzianym w nowym sportowym samochodzie lub z najnowszym modelem rolexa na ręku, ale samo wyglądanie na bogatego jest bardzo kosztowne. Postępując tak być może i wyglądasz na milionera, ale wcale cię nim to nie czyni. Rozsądniejsze będzie dobre zainwestowanie pieniędzy i odłożenie zakupu dóbr luksusowych w czasie.

Naucz się płacić sobie najpierw nawet jeszcze przed tym jak opłacisz rachunki. Dobrym rozwiązaniem jest zautomatyzowanie regularnego oszczędzania. Otwórz nowe konto i ustaw automatyczne przelewy określonej kwoty z konta na które jest przelewana twoja wypłata na  konto oszczędnościowe każdego miesiąca.

3. Inwestuj rozważnie

Małe są jednak szanse na to, żeby samo tylko „trzymanie pieniędzy pod poduszką” lub na koncie w banku uczyniło cię bogatym. Mało kiedy oprocentowanie konta bankowego wystarcza na samo pokrycie inflacji. Oznacza to, że twoje pieniądze trzymane na koncie w banku tracą na wartości. Brak z twojej strony aktywnego inwestowania pieniędzy jest równoznaczne z tym, że z biegiem czasu stajesz się biedniejszy. Dokładnie jednak analizuj wszystkie możliwości zainwestowania pieniędzy i nie daj się nabrać na żadne sposoby błyskawicznego zbicia fortuny.

4. Powtarzaj ten proces

Ostatnim elementem układanki jest powtarzanie kroków 1-3 wspomnianych wyżej. Im więcej pieniędzy zarobisz i oszczędzisz tym więcej będziesz miał na inwestycje. Jeżeli będziesz trzymał się tego planu i pracował nad nim, to twój majątek będzie rósł znacznie szybciej i nawet się nie spodziejesz kiedy znajdziesz się na drodze prowadzącej do klubu milionerów.

pomnazanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: