7 złotych zasad bogactwa

Masz niewystarczająco dużo pieniędzy? Większość ludzi ma ich mniej niż by sobie tego życzyła. Im więcej jednak ich masz tym większe twoje plany i wydaje Ci się, że masz coraz mniej i mniej pieniędzy.

Bez względu na to czy masz mnóstwo pieniędzy czy też tak w sam raz musisz się zatroszczyć o swoje pieniądze. Musisz się zatroszczyć o swoje przychody, wydatki, oszczędności i inwestycje.

7 złotych zasad bogactwa:

1. Zawsze miej kilka źródeł dochodu. Nigdy nie dopuszczaj do sytuacji, żeby mieć tylko jedno źródło dochodu.

2. Jak tylko zaczniesz pracować zacznij także regularnie odkładać pewną kwotę pieniędzy. Zawsze mogą się zdarzyć jakieś nieprzewidziane wydatki lub też okazje na zarobienie  pieniędzy. Dlatego zawsze warto jest mieć odłożoną pewną kwotę gotówki.

3. Zawsze troszcz się o swoje pieniądze osobiście. Nigdy nie dopuszczaj do tego, żeby jakaś osoba miała możliwość inwestowania twoich pieniędzy bez twojej zgody i potwierdzenia. Nie pozwalaj nawet na to swojej żonie czy mężowi. Zwłaszcza jeżeli nie znają się na inwestowaniu. Miłość i pieniądze to dwie różne rzeczy.

4. Rozróżniaj wydatki od inwestycji. Najzwyczajniej mówiąc wydatki to pieniądze wyrzucone przez okno, nie spodziewaj się żadnego zysku na nich. Z drugiej strony inwestycje to coś co powinno przynosić Ci pieniądze. Jedyne pytania jakie powinieneś sobie zadać to czy możesz sobie na daną inwestycje pozwolić, czy powinieneś zainwestować właśnie teraz, ile możesz na tym zarobić i jak szybko.

5. Utrzymuj swoje wydatki na minimalnym poziomie bez względu na to ile zarabiasz.

6. Unikaj pożyczek. Nigdy nie pożyczaj na bazie tego, że oddasz to z przyszłych wypłat.

7. Zawsze powinieneś zarabiać więcej niż wydajesz. Jeżeli wydajesz więcej niż zarabiasz to musisz zmniejszyć wydatki do poziomu, w którym zostaną one przewyższone przez dochody.

http://pomnazanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: