Jak możesz zostać finansowo wolnym?

Większość z nas idzie do pracy i każdego dnia wykonuje te same czynności. Pracujesz tak ciężko i ani się obejrzysz jak mijają lata, a ty ciągle wykonujesz tą samą pracę.

Za wynagrodzenie, które dostajesz próbujesz spłacić wszystkie swoje zobowiązania, co nie zawsze się udaje. Dlatego ciągle szukasz nowych pomysłów na zarobienie pieniędzy,  oczekujesz podwyżki, awansu lub jeżeli jesteś przedsiębiorcą to żeby twój biznes przynosił więcej pieniędzy. Nie zdajesz sobie jednak sprawy, że jak wzrasta twoje wynagrodzenie to automatycznie także zwiększają się twoje wydatki. Przecież musisz jakoś się wynagrodzić, że tak ciężko pracowałeś. Po przepracowaniu 2, 5 czy nawet 10 lat zdajesz sobie sprawę, że jesteś w „wyścigu szczurów”.

Zostanie finansowo wolnym jest dla ciebie tylko marzeniem, nie uważasz go za możliwe do osiągnięcia. Nastawiasz się więc, że po przepracowaniu 40 lat w wieku lat sześćdziesięciu paru przejdziesz na zasłużoną emeryturę i wtedy będziesz korzystał z życia. Czy jednak twoje zdrowie pozwoli Ci wtedy w pełni korzystać z życia? Czy emerytura będzie wystarczając na „korzystanie z życia”?

Jest kilka kroków, które musisz wykonać, żeby stać się finansowo wolnym.

Najpierw musisz zmienić swój sposób myślenia. Prawdopodobnie słyszałeś już o powiedzeniu, że „stajesz się tym o czym myślisz”. Jeżeli myślisz, że zawsze będziesz biedny to tak się stanie. Jeżeli uważasz się za nieudacznika to też tak będzie. W życiu dostajesz dokładnie tyle ile uważasz, że ci się należy, nic więcej. Dopóki nie zmienisz swojego sposobu myślenia nie masz szans na spełnienie swojego marzenia, którym jest zostanie finansowo wolnym. Musisz uwierzyć w siebie i w to, że wolność finansowa jest dla Ciebie możliwa do osiągnięcia.

Jak już będziesz miał właściwe nastawienie to musisz pozbyć się złych nawyków. Jeżeli nie masz pieniędzy to ich nie wydaj. W dzisiejszych czasach ludzie wyrobili sobie nawyk, którego nie było kiedyś. Tym nawykiem jest wydawanie pieniędzy jeszcze zanim je zarobimy. Chodzi mi tutaj o karty kredytowe. „Pozbądź” się swoich kart kredytowych. Możesz zostawić sobie jedną na nagłe wypadki. Wiele osób znalazło się w spirali długu dlatego, że używali kart kredytowych na bazie tego ile w przyszłości zarobią pieniędzy. Np. Marek dostał w tym tygodniu awans i w przyszłym miesiącu jego pensja będzie wyższa. Był tak szczęśliwy, że postanowił wydać całą swoją wypłatę z przyszłego miesiąca używając karty kredytowej. To błąd, który często popełniamy. Nie wydaj pieniędzy, które wcześniej nie znalazły się w twojej kieszeni.

Trzecią sprawą jest nie trzymanie pieniędzy w banku przez długi okres. Często zapominamy o tym, że pieniądze leżące przez długi okres na koncie w banku tracą na wartości. Oprocentowanie, które daje bank nie pokrywa nawet inflacji. Bankowi nie zależy na tym, żebyśmy zarobili jak najwięcej. Dba on tylko  o swoje zyski. Zależy mu na tym, żeby wygenerować jak największy zysk obracając naszymi pieniędzmi.

Czwarta sprawa to dochód pasywny. Jeżeli chcesz być finansowo wolny to musisz go mieć. Jest kilka sposobów na wygenerowanie pasywnego dochodu. Pierwszym jest rozkręcenie własnego biznesu, który będzie działał bez konieczności naszej ingerencji w niego. Nie musi to być duża firma, ważne żeby miała potencjał do generowania dochodu bez twojego udziału. Drugim pomysłem na dochód pasywny jest franczyza. Polega to na tym, że stajesz się częścią sprawdzonego już działającego systemu biznesu. Jeżeli nie masz pomysłu na własny biznes możesz skorzystać z franczyzy. Trzecim z popularnych sposobów na dochód pasywny jest marketing sieciowy. Jest on szczególnie dobrym rozwiązanie dla osób, które nie mają dużych pieniędzy na rozwój biznesu. Rozkręcenie swojego własnego biznesu lub wejście w biznes na zasadzie franszyzy może wymagać dużego kapitału. Do wejścia w marketing sieciowy nie są potrzebne duże pieniądze. Zawsze możesz znaleźć jakąś dobrą firmę działająca na zasadzie marketingu sieciowego i zostać z nią kilka lat. Nauczysz się tam jak zbudować swoją sieć i zostać finansowo wolnym.

Powyżej przedstawiłem 4 kroki do stania się finansowo wolnym. Każda podróż zaczyna się od małego kroku. Możesz więc rozpocząć swoją podróż do finansowej wolności od małego kroku. Pospiesz się z jego wykonaniem, ponieważ czas ucieka, jest cenny i nie można go cofnąć. Zacznij działać już teraz.

pomnazanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: