Dlaczego bogaci stają się coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi?

Jestem pewien, że słyszałeś powiedzenie  „bogaci się bogacą, a biedni biednieją”. Jest pewien powód dlaczego ono istnieje. Tym powodem jest to, że to w 100% prawda. Bogaci naprawdę stają się coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. Jednak dlaczego tak się dzieje?

Spójrzmy najpierw na to dlaczego bogaci stają się coraz bogatsi. Bogaci znaleźli sposób na zarabianie pieniędzy swoimi własnymi pieniędzmi, sprawili że pieniądze pracują dla nich. Czyli nie muszą oni pracować, żeby zarabiać pieniądze. Ich inwestycje dostarczają im zysków kapitałowych lub dochodów pasywnych. Bogaci skupiają się głównie na zyskach kapitałowych i dochodach pasywnych, a nie na dochodach z pracy na etacie. Ludzie zamożni ciągle nabywają aktywa za pieniądze, które posiadają. Tworzą oni lub nabywają aktywa dostarczające im coraz większych dochodów pasywnych. Dochód pasywny jest kluczowy do stania się bogatym.

Biedni natomiast skupiają się za bardzo na dochodzie z pracy na etacie. Jest to ich główne, a bardzo często także jedyne źródło dochodu. Jednak to źródło dochodu  najczęściej pozostaje na tym samym poziomie przez długi okres czasu. W między czasie wydatki stają się coraz większe. Pojawia się dziecko, ceny paliwa szybko idą w górę, podatki są coraz wyższe itp. Podczas, gdy to wszystko się dzieje dochody z pracy na etacie takiej osoby pozostają na mniej więcej takim samym poziomie. Oto dlaczego biedni stają się coraz biedniejsi. Osoby takie najczęściej zarabiają tyle, że ledwo wystarcza na opłacenie rachunków. Bogaci natomiast uzyskują dochody pasywne na poziomie znacznie przewyższającym ich wydatki.

Jeżeli skupiasz się zbyt bardzo na dochodzie z pracy na etapie to możesz wykonać krok w przód ucząc się jak inwestować dla zysków kapitałowych i dochodu pasywnego. Biedni stają się coraz biedniejsi ponieważ większość z nich boi się przejścia z dochodu z pracy na etacie na dochód pasywny. Są oni uzależnieni od dochodu z pracy na etacie. Nie pozwól na to, żebyś się uzależnił od dochodu z pracy na etacie.

http://pomnazanie-pieniedzy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: