3 rzeczy, o których wiedzą bogaci, a z których Ty nie zdajesz sobie sprawy

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego bogaci stają się coraz bogatsi z każdym pokoleniem? Głównym powodem tego jest prawdopodobnie wiedza, którą posiadają, a której nie mają inni. Rzućmy okiem na 3 rzeczy, o których wiedzą, i które pozwalają im na akumulowanie coraz większego bogactwa.

Mówi się, że ok. 99% bogactwa na świecie jest własnością ok. 1% ludzi. Gdyby jednak całe dostępne na świecie pieniądze rozdzielić po równo na wszystkich ludzi to po pewnym czasie ponownie 99% pieniędzy byłoby w posiadaniu ok. 1% ludzi.

O czym w takim razie wie ten 1% ludzi czego nie wie reszta? Przyjrzyjmy się 3 z tych rzeczy.

1. Nie potrzebujesz pieniędzy, żeby móc zarabiać pieniądze

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że potrzebujesz dużej sumy pieniędzy, żeby móc zacząć zarabiać konkretne pieniądze? Jeżeli tak to są spore szanse, że utknąłeś w martwym punkcie czekając na to, aż zgromadzisz dużą sumę, żeby móc zacząć. Większość „samorodnych” milionerów zaczynała będąc biednym podczas, gdy większość osób, które wygrały na loterii kończy tracąc wszystko i jeszcze się zadłużając.

Żeby zarabiać pieniądze potrzebujesz pomysłów na to jak zarobić pieniądze i wytrwałości do przeobrażenia ich w zewnętrzne bogactwo. Pieniądze same w sobie nie są bogactwem, ale są jego zewnętrznym przejawem. Dlatego najpierw musisz być bogaty „w środku”, żebyś mógł stać się bogatym na zewnątrz. Zobacz na czym można zarobić duże pieniądze

2. Skup się na zwiększaniu wartości swoich aktywów, a nie twojej wypłaty

Zwiększanie wartości swoich aktywów powinno być dla ciebie celem numer 1 jeżeli chcesz zgromadzić bogactwo. Jest to obszar, w którym pracownicy etatowi i „samorodni” milionerzy znajdują się po przeciwnych stronach tej samej monety. Dla większości osób pracujących na etacie większa wypłata jest celem numer jeden. Dlatego też zmieniają oni pracę tylko w oparciu o wysokość wynagrodzenia. Odrębną sprawą jest to na ca tą wypłatę przeznaczają, że żyją „od pierwszego do pierwszego”. „Samorodni” milionerzy natomiast skupiają się na wzroście wartości ich aktywów.

Skoncentruj się więc na gromadzeniu aktywów i zwiększaniu ich wartości, a prędzej czy później zostaniesz bogaty. Dzieje się tak dlatego, że to na czym się skupiasz przyciągasz do swojego życia. Ważne jest to ile uda ci się pieniędzy odłożyć, a nie ile zarobisz.

3. Rób to co kochasz, a odniesiesz w tym sukces

Jeżeli nie wiesz co robić w swoim życiu to czasami jest ciężko podejmować nawet decyzje dnia codziennego. Dzieje się tak dlatego, że nie stanowią one części ogólnego planu, który nadawałby im sens i cel. Jeżeli zajmujesz się czymś tylko po to, żeby zarobić pieniądze to może cię spotkać rozczarowanie.

Skupiaj się także na pozytywnych rzeczach w swoim życiu, bo im bardziej się skupiasz na pozytywnych jego aspektach tym więcej pozytywnych rzeczy Cię spotka. Stale karm swój umysł wyobrażeniami jak to będzie żyć takim życiem o jakim marzysz. Rób to wzbudzając wewnątrz siebie uczucie jakby to już miało miejsce.

http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: